Бил Гејтс подржава истраживачке пројекте у пољопривреди у Единбургу

Аутор: dzonioff
212 посета

„Најсавременији“ истраживачки пројекат у пољопривреди у Единбургу подржао је оснивач Мајкрософта Бил Гејтс.
Господин Гејтс се придружио Секретару међународног развоја Пени Мордаунт на догађају на Универзитету у Единбургу.


Фондација Бил и Мелинда Гејтс обезбеђује финансирање од 40 милиона долара за истраживање побољшања здравља стоке.
Гејтс је рекао за БиБиСи да се у Шкотској одвија „пуно доброг рада“.


Финансирање фондације ГАЛВмед (Глобална алијанса за ветеринарске лекове за животиње) за единбуршку хуманитарну помоћ има за циљ да помогне да се вакцинама, лековима и дијагностици приступе милионима најсиромашнијих пољопривредних произвођача.

Бил Гејтсу Единбургу


Господин Гејтс је отпутовао у главни град Шкотске након што је присуствовао годишњем састанку Светског економског форума у Давосу.
Циљ истраживања је побољшање здравља стоке у афричким земљама.


Рекао је за БиБиСи Глен Кампел разлог због ког је одлучио да инвестира у посао који се одвија у Единбургу.
„Овде постоји разумевање на светском нивоу, како за обољења животиња тако и како га можемо третирати, и како унапређујемо генетику, на пример исту врсту млека или јаја који имамо у Великој Британији“
„Када бисмо то постигли и у Африци, било би револуционарно. Кокошке у Африци обично леже неколико јаја, али ако им дате праве услове за размножавање, можете добити од 10 до 12. Такође, у млеку, разлика је још већа. Количина готовине коју домаћинство може зарадити, количина додатних протеина за побољшање своје дете – ово је веома важно за сиромашне породице у Африци.“

Упитан о важности међународне помоћи и како се то слаже са политиком „Прве америчке политике“ председника Трампа, г. Гејтс је рекао: „Ниједна земља није острво.“


„У смислу да болести животиња, људска болест, проблеми узроковани нестабилношћу, економском штетом или избеглицама – то је један свет и сви морамо размишљати како користимо најбољу науку, како користимо ту чињеницу да као људи стварно бринемо о помоћи другим људима, како доводимо приватни сектор у то. „


Додао је: „САД су и даље највећи донатор помоћи на свету и ја сам сасвим сигуран да ће се наставити јер одлука није само председник, него је и Конгрес САД-а који је врло посвећен кључним програмима“.


На питање о могућем утицају Брегзита на научно истраживање у Британији, г. Гејтс је рекао: „Британска истраживања су невероватна. Наша фондација финансира најбоље научнике у свету и имамо преко милијарду долара колико смо уложили у Велику Британију, јер тамо је највећа експертиза.“


„Не можемо предвидети како ће сарадња са остатком Европе функционисати. Надамо се да ће и даље бити јака, али сигуран сам да ће наука у Великој Британији остати на челу.“


Секретар за међународни развој Уједињеног Краљевства, Морда Мордаунт, рекла је: „Ово трансформисано УК истраживање не само да ће зауставити болести које уништавају живота афричких фармера, већ ће помоћи и контроли стоке на британским фармама.“


Универзитетски професор на универзитету у Единбургу, господин Тимотхи О’Шеа, рекао је: „Поред истраживања светске класе, наша Глобална академија за пољопривреду и сигурност хране ће будућим лидерима опремити знања и стручност за решавање овог изазова и заштитити будућност светских прехрамбених производа за генерације које долазе. „

Док је у Единбургу, министар Велике Британије објавио је и планове за развој Центра за генетику и здравље стоке у тропској области, која се налази у Единбургу и Наиробију.

Srodni tekstovi

Оставите коментар