Поскупела јагњад а ево и осталих цена стоке у Србији

Аутор: Gdjakovic
104 посета

На сточној пијаци у Врању дошло је до пада продајне цене телади СМ расе телесне масе до 160 килограма на доминантних 630 дин/кг. У кланицама на подручју Пчињског региона забележен је пад откупних цена товних бикова СМ расе телесне масе преко 500 килограма на 360 дин/кг и товне јунади телесне масе од 350 до 480 килограма на доминантних 365 дин/кг. Продајна цена товних бикова СМ расе телесне масе преко 500 килограма била је нижа у односу на предходну седмицу на сточној пијаци у Краљеву пошто је доминирао износ од 320 дин/кг. Број грла довезених за продају био је доста мали.
Пад откупне цене товних бикова телесне масе преко 500 килограма забележен је током протекле недеље и у кланицама на подручју Подрињског региона. Откуп је вршен по цени од 340 дин/кг, а главни разлог је доста добра понуда а слаб обим откупа.

На сточној пијаци у Пожаревцу и у кланицама на подручју Браничевског региона су протекле седмице у понуди били телад СМ расе телесне масе до 160 килограма, товна јунад телесне масе предко 480 килограма и краве за кање СМ расе а цене су задржале прошлонедељни ниво.
Најчешћа откупна цена товних бикова телесне масе преко 500 килограма износила је 350 дин/кг, док су за краве за
клање купци требали да издвоје 240 дин/кг у кланицама на подручју Јабланичког региона. На пијаци живе стоке је изостала понуда телади и осталих категорија говеда. У кланицама на подрчју Јужнобанатског региона забележен је откуп товне јунади телесне масе преко 480 килограма по доминантној цени од 330 дин/кг. Обим понуде био је просечан а обим откупљиних грла слаб.

Најчешћа откупна цена товних бикова телесне масе преко 500 килограма износила је 350 дин/кг, док су за краве за клање купци требали да издвоје 240 дин/кг у кланицама на подручју Јабланичког региона. На пијаци живе стоке је изостала понуда телади и осталих категорија говеда. У кланицама на подрчју Јужнобанатског региона забележен је откуп товне јунади телесне масе преко 480 килограма по доминантној цени од 330 дин/кг. Обим понуде био је просечан а обим откупљиних грла слаб. Прасад телесне масе од 16 до 25 килограма јефтинија на подручју Нишу, а скупља у Чачку Пад продајне цене прасади телесне масе од 16 до 25 килограма евидентиран је током протекле седмице на пијаци живе стоке у Нишу пошто је доминирао износ од 350 дин/кг,а продаја грла била је врло слаба. Доминантна откупна цена прасади телесне масе од 16 до 25 килограма износила је 350 дин/кг у кланицама на подручју Нишавског региона. Репортери СТИПС из Чачка евидентираи су раст цене прасади у седмици за нама. Код грла телесне масе до 15 килограма доминирао је износ од 350 дин/кг, док је за грла телесне масе од 16 до 25 килограма најчешће требало издвојити 320 дин/кг. Прасад телесне масе од 16 до 25 килограма била су скупља протекле седмице и на сточној пијаци у Врању јер се продаја најчешће одвијала по цени од 370 дин/кг. У понуди је било тридесетак грла али је продаја била слаба. Откупна цена товних свиња телесне масе од 80 до 120 килограма била је нижа у одсносу на предходну седмицу у кланицама на подручју Рашког региона. Доминирао је износ од 230 дин/кг. Поред њих вршен је откуп прасади телесне масе од 16 до 25 килограма по цени од 300 дин/кг и крмача за клање по доминантној цени од 200 дин/кг. На сточној пијаци у Обреновцу су се протекле седмице изједначиле цене прасади па је и за грла телесне масе до 15 килограма и за грла телесне масе од 16 до 25 килограма требало издвојити 400 дин/ кг.

Протекле је седмице била виша продајна цена јагњади у односу на предходни период на пијаци живе стоке у Чачку. За ову категорију оваца је најчешће требало издвојити 450 дин/кг. Обим понуде и тражње био је добар. У кланицама на подручју Мооравичког региона је изостала понуда јагњади, јаради и осталих категорија оваца и коза. Раст цене јагњади евидентиран је и на пијаци живе стоке у Краљеву. Наиме у седмици за нама је доминантна цена ове категорије оваца износила 440 дин/кг. У кланицама на подручју Рашког региона забележен је откуп јагњади по доминантној цени од 400 дин/кг и оваца код којих је доминирао износ од 200 дин/ кг. Јагњад су била скупља у односу на предходни периоид и на сточној пијаци у Ужицу пошто је доминирао износ од 440 дин/кг. У кланицама на подручју Подрињског региона дошло је до раста откупне цене јагњади на 420 дин/кг. За разлику од њих нижа је била откупна цена оваца пошто је доминирао износ од 190 дин/кг. На сточној пијаци у Врању забележен је пад продајних цена јагњади и јаради јер за куповину килограма јагњета требало издвојити 430 дин/кг, а за јарад 400 дин/ кг. Јагњад скупља на подручју Чачка, Краљева, Ужица и Лознице

Житарице и сточна храна

На пијаци у Чачку је током протекле седмице забележен раст цена кукуруза окруњеног природно сушеног, пшенице и сточног јечма упакованих у џакове најчешће од 50 килограма. Код све три пољопривредне културе доминирао је износ од 30 дин/кг. На газдинствима у околини Кикинде се у седмици за нама могао купити једино кукуруз по доминантној цени од 25 дин/ кг. У малопродајним објектима на подручју у Краљева дошло је до раста цене сојине сачме пошто је доминирао износ од 92 дин/кг уз просечну понуду и тражњу. Могла се купити и сунцокретова сачма по доминантној цени од 45 дин/кг. На пијаци у овом граду забележен је пад цена пшенице и кукуруза упакованих у џакове најчешће од 50 килограма. За пшеницу је требало издвојити 25 дин/кг, а за кукуруз 26 дин/кг. Према извештају репортера СТИПС из Лознице, у маопродајним објектима на подручју овог града евидентиран је пад цена сојине сачме на 115 дин/кг, сунцокретове сачме на 50 дин/кг, кукуруза на 26 дин/кг, пшенице на 25 дин/кг и сточног брашна на 23 дин/кг. На газдиндтвима у околини Панчева био је јефтинији кукуруз у односу на предгходни период пошто је доминирао износ од 22 дин/кг.

Srodni tekstovi

Оставите коментар