Почиње садња плантаже лешника у Чоки

Аутор: Gdjakovic
147 посета

Компанија Treesury постигла је кључни успех – иницијална јавна понуда (IPO) привукла је довољан број инвеститора и обезбедила средства за садњу модерне плантаже лешника у Чоки. У овај иновативни пројекат, поред домаћих улагача, укључили су се инвеститори из Швајцарске, земаља ЕУ, Сједињених Америчких Држава и Аустралије.

Припремни радови на плантажи су већ у току, а планирано је да целокупна површина буде засађена до краја априла. Сади се сорта лешника највишег квалитета, а компанија истиче да је овај регион због климе и земљишта идеалан за узгој.

Јавна понуда отворена до 5. априла

Иако је компанија достигла иницијални циљ, јавна понуда токена отворена је до 5. априла на званичном веб-сајту Treesury. Инвеститори могу купити токене, при чему сваки токен представља једно стабло лешника и доноси приход у наредних 40 година.

Фото: Treesury

– Ова инвестиција пружа бољи поврат у поређењу с класичном штедњом у банкама или улагањем у некретнине – каже Јован Пауновић, оснивач компаније Treesury.

Тренутна промотивна цена токена износи 102 евра, а инвеститорима су доступни бонуси – на десет купљених токена добија се један гратис, док за куповину 100 токена следи 12 додатних.

Високи приноси и гарантован пласман

Инвеститори могу очекивати годишњи принос између 12 и 15 одсто, што је значајно изнад стопе инфлације, објашњава Пауновић.

– Лешник смо изабрали јер тржиште бележи константно високу потражњу, нарочито у кондиторској, посластичарској и пекарској индустрији. Тиме смо обезбедили сигуран пласман, што је био кључни фактор успеха овог пројекта – истиче он.

Производња лешника, додаје, захтева мање одржавања у односу на друге пољопривредне културе, може се механизовати и смањује потребу за радном снагом.

– Наш тим има 25 година искуства и развијену методологију која обезбеђује приносе и до 50 одсто више од индустријских стандарда. Инвеститори не само да остварују добит од продаје лешника, већ и од продаје карбонских кредита, јер леска има важну еколошку улогу у пречишћавању ваздуха – каже Пауновић.

Фото: Treesury

Токенизација – будућност финансирања пољопривреде

Treesury пројекат заснива се на токенизацији, иновативном финансијском моделу који пољопривредницима омогућава да капитал прикупе директно са тржишта, без посредства банака.

– Уз сигурносне токене, производња постаје транспарентна за инвеститоре, а пољопривредници могу лакше доћи до капитала и модернизовати производњу – наводи Пауновић.

Он додаје да дигитализација тржишта капитала доноси већу ефикасност.

– Берза нове генерације отворена је 24 сата, аутоматизована је и омогућава брзо салдирање трансакција путем паметних уговора – објашњава Пауновић.

Сви заинтересовани за овај модел инвестирања могу се пријавити на вебинар који Treesury организује у среду, 26. марта у 18 сати.

Фото: Treesury

Srodni tekstovi